Beseda s p. Lukášom Cerovským z organizácie UNICEF

Keďže sa naša škola v tomto školskom roku zapojila do programu Škola priateľská k deťom, absolvovali dnes, 7.5.2026, žiaci 2.D besedu s pánom Lukášom Cerovským z organizácie UNICEF. Počas nej sa dozvedeli informácie o histórii Unicefu, o jej zložkách a jeho práci. Dozvedeli sa napríklad o tom, že Unicef zohral kľúčovú úlohu pri obnove ČSR po 2. svetovej vojne. Aj Zvolen získal po skončení 2. svetovej vojny pomoc práve od Unicefu, keďže mesto bolo po vojne zničené a čelilo nedostatku potravín a liekov.

Počas prednášky sa p. Cerovský zameral aj na aktivity Unicef-u, spomenul aj blížiacu sa zbierku Modrý gombík, ktorá zbiera financie pre deti postihnuté hladom. Upozornil žiakov na práva detí a prostredníctvom skupinovej aktivity ich chcel upozorniť na to, že práve jedlo, pitná voda, čistý vzduch zohrávajú v našom živote najdôležitejšie miesto.